You are not logged in.

Dear visitor, welcome to ¤ I L L Y R I A ¤. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Dardanicum Sagittarius

Administrator

 • "Dardanicum" started this thread
 • Albania

Posts: 2,732

Date of registration: Jun 22nd 2010

Level: 48 [?]

Experience: 7,905,870

Next Level: 8,476,240

 • Send private message

1

Wednesday, August 26th 2009, 8:24pm

Rifat Berisha - Koleksion kengesh

ketu mund te shkarkoni nje koleksion kengesh
nga kengetari jone i mirenjohur Rifat Berisha.
koleksioni permban gjithsejt 160 kenge te ndara
dhe 13 albume komplete. degjim te kendshem.

Madhesia e arkivit rar: 1.4 GBRifat Berisha - 6 Tetor 68
Rifat Berisha - A m'je kund zanë e Gjergj Fishtës
Rifat Berisha - A m'je vashë e re, a m'je zanë e bjeshkës
Rifat Berisha - A po i sheh mori shqiponjë
Rifat Berisha - Ajete Mavraj
Rifat Berisha - Ali Pashë Tepelena
Rifat Berisha - Amaneti i bjeshkëve - 1
Rifat Berisha - Amaneti i bjeshkëve - 2
Rifat Berisha - Anton Çetta
Rifat Berisha - Atje larg e lash vendlindjen
Rifat Berisha - Bashkë me trima Kadri Gashi
Rifat Berisha - Beqir Gashi dhe Mujë Krasniqi
Rifat Berisha - Besën besë e kemi ne
Rifat Berisha - Boll e mirë që po i mjelë dhentë
Rifat Berisha - Boll e mirë që shkon te krojt
Rifat Berisha - Buzëqershi
Rifat Berisha - Çikë pashë bacën
Rifat Berisha - Çohu Malësi (Hysen Arifi) - origjinali
Rifat Berisha - Dert mbi dert, Nëpër kafaz
Rifat Berisha - Dëshmorët e Glloxhanit
Rifat Berisha - Dëshmorit Ilir Merturi
Rifat Berisha - Elez Berisha
Rifat Berisha - Flamurit kuq e zi
Rifat Berisha - Gjamë po vjen nga Qyqavica
Rifat Berisha - Halli i gurbetqarit
Rifat Berisha - Ikona e Shqiptarëve, Ibrahim Rugova
Rifat Berisha - Jetë moj jetë
Rifat Berisha - Jeton kanga përbuzë Drinit
Rifat Berisha - Kah dera të erdha
Rifat Berisha - Kamber Loshi
Rifat Berisha - Kangë e vaj
Rifat Berisha - Këndon goja na qanë zemra
Rifat Berisha - Kënga e Ahmet Delisë
Rifat Berisha - Kënga e Shpend e Bekim Bajraktarit
Rifat Berisha - Këngë për Altin Haskaj
Rifat Berisha - Këngë për Bajram Currin - 1
Rifat Berisha - Këngë për Bajram Currin - 2
Rifat Berisha - Këngë për Mic Sokolin - 1
Rifat Berisha - Këngë për Mic Sokolin - 2
Rifat Berisha - Këngë për Nazmi Musliun
Rifat Berisha - Këngë për Selman Kadrinë
Rifat Berisha - Kjo Presheva me Malësi
Rifat Berisha - Komandant Lleshi
Rifat Berisha - Krajl Nikolla i Malit të Zi
Rifat Berisha - Le ta din Evropa
Rifat Berisha - Lulëkuqja e lirisë
Rifat Berisha - Moj Evropë u mbulofsh me t'zi
Rifat Berisha - Moj Shqipni
Rifat Berisha - Moj Shqipni mos thuj marova
Rifat Berisha - Moj shqiponjë me flatra të arta
Rifat Berisha - Mori çikë, moj faqekuqe
Rifat Berisha - Mori shqipja dykrenare
Rifat Berisha - Mos harro se jemi shqiptar
Rifat Berisha - N'at Prekaz ka ra stuhia - 1
Rifat Berisha - N'at Prekaz ka ra stuhia - 2
Rifat Berisha - Në Kosovë kur ra kushtrimi
Rifat Berisha - Nëpër kafaz more bylbyl
Rifat Berisha - N'fole të shqipeve
Rifat Berisha - Nisë nizaja prej Stamollit në Shkodër
Rifat Berisha - Një atdhe e një flamur
Rifat Berisha - Njefsha mirë për ty Malësi
Rifat Berisha - Nora e Tringa
Rifat Berisha - Oso Kuka
Rifat Berisha - Pashko Vasa e pat thanë
Rifat Berisha - Pavarësia - 1
Rifat Berisha - Pavarësia - 2
Rifat Berisha - Potpuri
Rifat Berisha - Potpuri popullore
Rifat Berisha - Qëndis vasha dykrenaren
Rifat Berisha - Sadri Zeneli
Rifat Berisha - Selman dhe Fadil Kuqi
Rifat Berisha - Selman e Kamber Sejdiut
Rifat Berisha - Selman Kadria
Rifat Berisha - Shkrepi dielli (lahutë)
Rifat Berisha - Shkrepi dielli (violinë)
Rifat Berisha - Shokut tim të paharruar Isa Gjon Bala
Rifat Berisha - Të prita te gryka
Rifat Berisha - T'falemnderit Ibrahim Rugova
Rifat Berisha - Vaji i gurbetqarit
Rifat Berisha - Vajtimi i Avdisë
Rifat Berisha - Zhuj Selmani
Rifat Berisha - Zhuj Selmani, Ali Pasha
Rifat Berisha - Zo' ku t'kam moj çifteli
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Gjakun tënd ku e çon nuk ke
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Ja sot ja kurr
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Kurr s'u vrave moj Teutë
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Llap, Drenicë, Shalë e Rugovë
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Moj natë e zezë
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - N'at malësi bjeshka ushton
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Për bashkimin kombëtar
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Potpuri e këngëve folklorike
Rifat Berisha & Sh. K. A. Bajram Curri - Potpuri e këngëve popullore
Rifat Berisha dhe Bajrush Doda - Kundrat e zeza
Rifat Berisha dhe Bajrush Doda - Qanë syzeza për jaran
Rifat Berisha dhe Bajrush Doda me grup - Elif Elif
Rifat Berisha dhe Bajrush Doda me grup - Mentë e insanit janë si era
Rifat Berisha dhe Bajrush Doda me grup - Potpuri (30 ditë ka ramazani, etj.)
Rifat Berisha dhe grupi - Baba mbret pe falë sabahin
Rifat Berisha dhe grupi - Ç'janë këto gjamë që po i bie era
Rifat Berisha dhe grupi - Fryni era u çel taraba
Rifat Berisha dhe grupi - Kënga e Demë Salihut
Rifat Berisha dhe grupi - Kënga e Jusuf Gërvallës
Rifat Berisha dhe grupi - Kundrat e zeza
Rifat Berisha dhe grupi - Magjar Pasha
Rifat Berisha dhe grupi - Ministrit n'Londër
Rifat Berisha dhe grupi - Moj Kosovë lartë ngrite ballin
Rifat Berisha dhe grupi - Nak Berisha
Rifat Berisha dhe grupi - N'at Prekaz ka ra stuhia
Rifat Berisha dhe grupi - Noc Mark Gega
Rifat Berisha dhe grupi - Potpuri popullore
Rifat Berisha dhe grupi - Që nga jugu në veri
Rifat Berisha dhe grupi - Selman Kadria - 1
Rifat Berisha dhe grupi - Selman Kadria - 2
Rifat Berisha dhe grupi - Selman Kadria - 3
Rifat Berisha dhe grupi - T'Shtunën natje
Rifat Berisha dhe grupi - Valle
Rifat Berisha dhe grupi - Ymer Fazlia
Rifat Berisha dhe grupi - Zhuj Selmani
Rifat Berisha dhe Shaban Demaj - Besim Ndreca
Rifat Berisha, Tafil Mulaj, Besim Kuqi - N'Mitrovicë na rrehi teli
Rifat Berisha, Tafil Mulaj, Besim Kuqi - Rrushe mori Rrushe - Kënga e Pavarsisë
Rifat Berisha, Tafil Mulaj, Besim Kuqi - Selman Kadria - Boll e mirë
Rifat dhe Mehdi Berisha - 24 pashallarë
Rifat dhe Mehdi Berisha - Ajete Mavraj
Rifat dhe Mehdi Berisha - Anton Çetta
Rifat dhe Mehdi Berisha - Artan Hasanaj
Rifat dhe Mehdi Berisha - Avni Rrrustemi
Rifat dhe Mehdi Berisha - Besim Ndreca
Rifat dhe Mehdi Berisha - Ç'janë këta gurë të bardhë e t'zi
Rifat dhe Mehdi Berisha - Ç'janë këto gjamë që po i bie era
Rifat dhe Mehdi Berisha - Çka ka hasmi
Rifat dhe Mehdi Berisha - Dy tupana (Shotë Galicës)
Rifat dhe Mehdi Berisha - Imer Popovci
Rifat dhe Mehdi Berisha - Isa Boletini
Rifat dhe Mehdi Berisha - Këngë për Bajram Currin
Rifat dhe Mehdi Berisha - Këngë për Eqrem Qabej
Rifat dhe Mehdi Berisha - Këngë për Ismet Bicaj
Rifat dhe Mehdi Berisha - Këngë për Kamber Loshin
Rifat dhe Mehdi Berisha - Këngë për Vëllezërit Gërvalla
Rifat dhe Mehdi Berisha - Kosova trime
Rifat dhe Mehdi Berisha - Kundrat e zeza - Nëpër kafaz
Rifat dhe Mehdi Berisha - Liri thërret zemra
Rifat dhe Mehdi Berisha - Moj hapsane
Rifat dhe Mehdi Berisha - Nak Berisha - 1
Rifat dhe Mehdi Berisha - Nak Berisha - 2
Rifat dhe Mehdi Berisha - N'atë liman të Vlorës
Rifat dhe Mehdi Berisha - N'Kaçanik deri n'Boletin
Rifat dhe Mehdi Berisha - Nuk bjen kurrë kot Kosova
Rifat dhe Mehdi Berisha - Nur po digjem
Rifat dhe Mehdi Berisha - Përballë topit
Rifat dhe Mehdi Berisha - Po i mledhë mbreti veziranë
Rifat dhe Mehdi Berisha - Pse jemi toskë e pse jemi gegë
Rifat dhe Mehdi Berisha - Sefë Kosharja
Rifat dhe Mehdi Berisha - Selman Kadria
Rifat dhe Mehdi Berisha - Sot Kosova ka nji hall
Rifat dhe Mehdi Berisha - Të shtatë krajlat
Rifat dhe Mehdi Berisha - Tefik Çanga
Rifat dhe Mehdi Berisha - Ty Kosovë të thirrim nanë
Rifat dhe Valentina Berisha - Kosovë shqipe je ti
Rifat dhe Valentina Berisha - N'at Malësi bjeshka po ushton

Dardanicum Sagittarius

Administrator

 • "Dardanicum" started this thread
 • Albania

Posts: 2,732

Date of registration: Jun 22nd 2010

Level: 48 [?]

Experience: 7,905,870

Next Level: 8,476,240

 • Send private message

2

Wednesday, August 26th 2009, 8:24pmRifat Berisha - Andërr ndër shekuj

01.Rifat Berisha - Ngritu shqiptari
02.Rifat Berisha - Ta kujtojmë përherë Prekazin
03.Rifat Berisha - Dëshmorit Veli Ballazhi
04.Rifat Berisha - Dëshmorëve Musli e Bekim Krasniqi
05.Rifat Berisha - Shumë durove oj nanë
06.Rifat Berisha - Ku je rritë
07.Rifat Berisha - Veteranëve të folklorit
08.Rifat Berisha - Atje ku më pushon zemra
09.Rifat Berisha - A thua flet me mua Lahuta
10.Rifat Berisha - Dëshmorit Ilir Merturi
11.Rifat Berisha - Mulla Zeka e Hoxhë Azemi

Rifat Berisha - Dy pikë lotë i lëshon dhe guri

01.Rifat Berisha - Shqiponjë mali
02.Rifat Berisha - Gani Elshani
03.Rifat Berisha - Valon Gashi
04.Rifat Berisha - Abeja (Bekim Berisha)
05.Rifat Berisha - Këngë Për Astrit Berishën
06.Rifat Berisha - Këngë për Agim Selmanaj
07.Rifat Berisha - Dy pikë lotë i këputë dhe guri (Gëzim Pepshi)
08.Rifat Berisha - Trimat e Loxhës
09.Rifat Berisha - Njefsha mirë për ty Malësi (Jeton Dedushaj)
10.Rifat Berisha - Çka po m'thue shqipe n'at gur

Rifat Berisha - Flamuri i plakut

01.Rifat Berisha - Flamuri i plakut
02.Rifat Berisha - Bujar e Besnik Jasiqi
03.Rifat Berisha - Ilmi Malushaj
04.Rifat Berisha - Faruk Zekaj
05.Rifat Berisha - Vaji i gurbetqarit
06.Rifat Berisha - Ismet Rrahmani
07.Rifat Berisha - Mirsad Idrizi
08.Rifat Berisha - Xhevdet e Adem Plava
09.Rifat Berisha - Trimat e Dukagjinit
10.Rifat Berisha - Mos harro se jemi shqiptarë

Rifat Berisha - Hej Kosovë këndova e kjava

01.Rifat Berisha - Hej Kosovë
02.Rifat Berisha - Presidentit Ibrahim Rugova
03.Rifat Berisha - Burim Grajqevci
04.Rifat Berisha - Islam Berisha - Lami
05.Rifat Berisha - Hoxhë Halim Bajraktari
06.Rifat Berisha - Avni Përgjegjaj
07.Rifat Berisha - Bajram Dreshaj - Bardhi
08.Rifat Berisha - Hasan Alia
09.Rifat Berisha - Gjergj Sokoli
10.Rifat Berisha - Vaji i këngëtarit

Rifat Berisha - Kur jam kanë nji vakt i ri

Rifat Berisha - Batalioni Atlantiku
Rifat Berisha - Cen SeferiRifat Berisha - Ibish Tali
Rifat Berisha - Kur jam kanë nji vakt i ri
Rifat Berisha - Xhemajl Abria

Rifat Berisha - Mos harro Kosovë

01.Rifat Berisha - Lahuta
02.Rifat Berisha - Vesel Bejtë Nebihu
03.Rifat Berisha - Kullat e Dukagjinit
04.Rifat Berisha - Demush Mavraj
05.Rifat Berisha - Ti je vet pranverë
06.Rifat Berisha - Mos harro Kosovë
07.Rifat Berisha - Dr. Xhevat Gashi
08.Rifat Berisha - Jeton kanga për buzë t'Drinit
09.Rifat Berisha - Hysni Jetullahu
10.Rifat Berisha - Çohu Malësi (Hysen Arifi)
11.Rifat Berisha - N'Qafë t'Morinës (Fisnik Salihu)

Rifat Berisha - Për flamur me lidhë një fjalë

01.Rifat Berisha - Dal kadal moj çifteli
02.Rifat Berisha - Këngë për Adrian Krasniqin
03.Rifat Berisha - Këngë për qytetin e Pejës
04.Rifat Berisha - Mos kjaj moj nanë
05.Rifat Berisha - Këtu po i thonë Lugu i Baranit
06.Rifat Berisha - Ç'ke lahutë
07.Rifat Berisha - Sharkia e Bacës
08.Rifat Berisha - Vëlla o Labinot
09.Rifat Berisha - Një bilbil tue këndue n'ograjë
10.Rifat Berisha - Rritu ushtria jonë
11.Rifat Berisha - Premtimin e dhënë
12.Rifat Berisha - Çohu oj rini

Rifat Berisha - Populli trim

01.Rifat Berisha - M'agoi dita
02.Rifat Berisha - Besim Ndrecës
03.Rifat Berisha - N'at Prekaz ka ra stuhia
04.Rifat Berisha - Boll e mirë që del në bashqe
05.Rifat Berisha - Instrumentale
06.Rifat Berisha - Shkrepi dielli
07.Rifat Berisha - A m'je kund zanë e Gjergj Fishtës
08.Rifat Berisha - Ec përpara popull trim
09.Rifat Berisha - Fragment nga Lahuta e Malësisë
10.Rifat Berisha - Vëllezërit Gërvalla

Rifat Berisha - Shumë durove oj nanë

01.Rifat Berisha - Shumë durove oj nanë
02.Rifat Berisha - Arben Ahmetaj
03.Rifat Berisha - Shefqet Mustafaj
04.Rifat Berisha - Daut Zagraxha
05.Rifat Berisha - Shpëtim Bobi
06.Rifat Berisha - Muharrem Vuthi
07.Rifat Berisha - Hej Drenicë
08.Rifat Berisha - Hasan Riza Pasha
09.Rifat Berisha - Mori Shkodër
10.Rifat Berisha - Prej zemanit
11.Rifat Berisha - Fragmente nga Lahuta e Malësisë

Rifat Berisha - Ta dhash hakun kanga ime

01.Rifat Berisha - Çka me të thanë tash kanga ime
02.Rifat Berisha - Bacë Salihi e Feriz Krasniqi
02.Rifat Berisha - Këtu po i thonë Reka e Keqe
04.Rifat Berisha - Gjuen si moti Bajram Gogaj
05.Rifat Berisha - Shpend Mazreku
06.Rifat Berisha - Këtu i kanë thanë shtatë copë Lluka
07.Rifat Berisha - Lotët e nënave, lum i gjatë
08.Rifat Berisha - Po më rrahë zemra në tel të sharkisë
09.Rifat Berisha - O ku je Tafil Ahmeti
10.Rifat Berisha - Loti i motrës
11.Rifat Berisha - Luan e Arben Qerimi
12.Rifat Berisha - Selman Kadria

Rifat Berisha - Tinguj historie

01.Rifat Berisha - Atje ku buron Drini
02.Rifat Berisha - Shotë Galica
03.Rifat Berisha - Dhjetë burrat e Buqanit
04.Rifat Berisha - Kush po del me shkelë Shqipërinë
05.Rifat Berisha - Sokol Sejfija
06.Rifat Berisha - Tre shoshjanë
07.Rifat Berisha - Keqë Hyseni
08.Rifat Berisha - Krajl Nikolla
09.Rifat Berisha - Bija e Llapit
10.Rifat Berisha - Myrtë Zeneli

Rifat Berisha - Trimat, nder i Shqiptarisë

01.Rifat Berisha - Marash Uci
02.Rifat Berisha - Nak Berisha
03.Rifat Berisha - Zana e malit kur pingrron
04.Rifat Berisha - Salih Shabani
05.Rifat Berisha - Azem Bejta
06.Rifat Berisha - Ndoc Mark Gega
07.Rifat Berisha - Mori shqipja dykrenare
08.Rifat Berisha - Vranina

Rifat Berisha - Zani i Dukagjinit

01.Rifat Berisha - Tue i mbrojtë trojet Sadri Zeneli
02.Rifat Berisha - Këngë për Fadil Kuqin
03.Rifat Berisha - Ruzhdi e Atdhe Ramosaj
04.Rifat Berisha - Këngë për vëllezërit Meshi
05.Rifat Berisha - Veteran Lan Dobra
06.Rifat Berisha - Man Gjonbalaj
07.Rifat Berisha - Trim Arben Januzi
08.Rifat Berisha - Artan Mehmetaj
09.Rifat Berisha - Zani i gurbetqarit
10.Rifat Berisha - Nga Qëndresa Shefqet Hasanaj
11.Rifat Berisha - Boll e mirë

Pjesa 1

Hidden Text Hidden Text

You have to thank the author or make a post to see this text.


Pjesa 2

Hidden Text Hidden Text

You have to thank the author or make a post to see this text.


Pjesa 3

Hidden Text Hidden Text

You have to thank the author or make a post to see this text.


Pjesa 4

Hidden Text Hidden Text

You have to thank the author or make a post to see this text.


Pjesa 5

Hidden Text Hidden Text

You have to thank the author or make a post to see this text.


Pjesa 6

Hidden Text Hidden Text

You have to thank the author or make a post to see this text.

Sharri Capricorn

Intermediate

Posts: 173

Date of registration: Feb 9th 2008

Level: 34 [?]

Experience: 650,123

Next Level: 677,567

 • Send private message

3

Wednesday, August 26th 2009, 10:40pm

Hajde Dardan e telumt se puntor ije flm per keto kang te pershendes.

Dardanicum Sagittarius

Administrator

 • "Dardanicum" started this thread
 • Albania

Posts: 2,732

Date of registration: Jun 22nd 2010

Level: 48 [?]

Experience: 7,905,870

Next Level: 8,476,240

 • Send private message

4

Wednesday, August 26th 2009, 10:44pm

s'ka perse sharri, flm edhe ty per albumin.

james1

Beginner

Posts: 2

Date of registration: May 30th 2009

Level: 15 [?]

Experience: 6,564

Next Level: 7,465

 • Send private message

5

Saturday, October 31st 2009, 12:21pm

flm shume per keto kenge

toli2 Virgo

Beginner

Posts: 2

Date of registration: Jul 31st 2011

Level: 14 [?]

Experience: 4,980

Next Level: 5,517

 • Send private message

6

Sunday, July 31st 2011, 7:26pm

si ti shkarkoj kenget

flm shume per keto kenge
Ju lutem a me tregoni qysh mi shkarku kto kang te rifat berishes se nuk po di qysh me tregoni ju lutem

Counter:

Hits today: 17,636 | Hits yesterday: 12,180 | Hits record: 30,310 | Hits total: 19,715,034

Legend:

Forum contains no new posts
Forum contains new posts
Forum is closed
Forum is an external link