You are not logged in.

bimi

Unregistered

1

Saturday, September 8th 2007, 6:45pm

Per shka qikat shqiptare po martohen me nacionaltet te ndryshme...

Ju lutem per shka qikat shqiptare dita dites martohen me nacionaltete te ndryshme pse ndodh kjo dhe per shka

Flojo

Unregistered

2

Saturday, September 8th 2007, 6:50pm

RE: Per shka qikat shqiptare po martohen me nacionaltet te ndryshme...

Bimi:D them e mir heaheahah....

edhe pse ke hap ket them ne vend te gabum:D

po do ta qvendosi tek temat te lira

e bimi per pytjen tende mas miriti tu kish pergjigj naj femen qe e ka ba ket pune..

po mendimi jem esht qe femnat shqiptare ose ma mir te themi ato qe martohen me te huaj ose kalojn me te huaj nuk kan kurfar Vlere (stolz) kan qef me pas liri qe nuk munden me gjet te shumica e shqiptarve ...

bimi

Unregistered

3

Saturday, September 8th 2007, 7:02pm

RE: Per shka qikat shqiptare po martohen me nacionaltet te ndryshme...

po nuk ka problem po ka disa femra qe e nenqmojn djemt shqiptar e per kete ne fund pe hupin vleren e vet por edhe neve si shqiptar ....E per nje liri sa me te madhe mendoj se te na ka aq shum liri ne keto qaste po nese qdo kush e ka perveti kjo esht nje tem qe vlen per te gjith flm :]

Flojo

Unregistered

4

Saturday, September 8th 2007, 7:34pm

RE: Per shka qikat shqiptare po martohen me nacionaltet te ndryshme...

Bimi mus u martu naj shqiptare qe e ke simpatizu me naj njo te huj???????


hahah pa keqkuptime shokit siq the edhe ti vet Tem e bukur esht pytje sa te dush tash ke me pas:D

bea

Unregistered

5

Sunday, September 9th 2007, 2:04am

RE: Per shka qikat shqiptare po martohen me nacionaltet te ndryshme...

paj sjon tu ba qka duhet me ba :: ma mir koka kan me pyet pse djemt shqiptar spo martohen me shqiptarka po me te huja .. po adin ti more vlla sa shqiptari u martue me polake gjermanka italjanke e shum e shum nacionalitete tjera per me nreq statusin apo te them lejeqendrimin ne at vend e ku me te marr shqiptarkja ... kan than qysh te gatuesh buken qashtu del e qe besa na e kem gatue po na u ka ba kore dhomt po na thehen ntoooo heheheheh ...

Flojo

Unregistered

6

Sunday, September 9th 2007, 2:41am

RE: Per shka qikat shqiptare po martohen me nacionaltet te ndryshme...

bea Se ke keq po per mendimin tem se ke as mir :D

Ka njeri qe u kan i martum e u martu per letra edhe e ka marr familjen perseri ktu ne diaspor me duket qe ka burra qe sju ka ardh leht kur kan lan femijet gruan ne kosov e ktu me ju larrit pershembell gjermankes 3 vjet me i shku per shtati veq per me ja mundesu familjes te tyne nje jet ma te mir....

per mendimin tem sikur ne shqiptaret qe kemi perparu ne ket kohe te shkurt ska perparu asnje shtet tjeter ... me kan me perparu me perparu me punë, intelligjenc. industri, etc... sikur qe kemi perparu me k..... ishum permend ne gjidh boten...

kujna si pelqen ky koment mus ta lexon hiq:D

fidani

Unregistered

7

Sunday, September 9th 2007, 10:40am

RE: Per shka qikat shqiptare po martohen me nacionaltet te ndryshme...

Tung ju pershendes te gjithve sa i perket temes asnjoni se kini mir :D per qka more vlla kemi luftu per me ardh deri ktu me fitu Demokracin tash duhet me majt e me bajt sa te mundemi demokracija osht si per gjinin Mashkullore ashtu edhe per gjinin Femrore tash spo dihet ka sa po shkon as kush qa o kah ban na mundemi me hap tema sa te dojm por e kot ma mir me kqyr seri se ska kush qe e parandalon u perzi si N'Kosov ashtu edhe ndiaspor.

Flojo

Unregistered

8

Sunday, September 9th 2007, 10:55am

po me llaf sesht more keq o fidano:D


Vallah shum e shum qet demokraci qysh na ka ardh se kan desht:D

Shfrytezo Demokracin per te mbaren e jo per te mrapshten...

po mir e ke spo dihet hiq ka sa esht ka shkon pasuli na ka marr pussi... e kemi pas tash ma!!!!!!

fidani

Unregistered

9

Sunday, September 9th 2007, 11:25am

Ashtu po tham edhe une o Flojo ska ma qe i ndalon kto sene ni her thehet Gastarja te na u thy moti qysh para 7 vjete tash veq munum mu lodh se mir nuk pritet tash po ecim me kohen po keshim me perendim,a nuk po shohum ktu te na se ma para del moda te na ne Kosov se qe po del dikun ne Perendim.

Ju pershendes te gjithve tema osht shum e qelluar qdo njeni mund ta jap mendimin e vet por ska kurgjo prej ksaj pune aj kur u martu kjo gazetarja Gjeraqina mus gabofhsa me at Gjermonin Kushnerin se mu paskan perzi emrat mus gabofsha kshtu jan emrat me ni fjal po du me than ku jan kta te shkollum dhe qe qdo Televizion apo gazet e ka Lajmruar martesen e tyne e ku osht nje qytetar apo qytetare i thjesht pse mus mu martu kta te njerz qe deri te merr vesh tv apo gazeta ata munen me pas edhe FmiX(

bea

Unregistered

10

Sunday, September 9th 2007, 3:24pm

AHAHAHAHAH MIR E KIA VALLA ..PO VEQ U ARDH KOHA SE KNUESIT PO I THOM ISHËËËËË˨SE TE MARTON BABA AHAHAHAHAHAHAH..
PO TE TREGOJ NJË TE VERTET NI SHQIPTARK SI U MARTUE ME NJË TE HUAJË ..E PYETA PSE KA TE LINDI IDEJA QE TE MARTOHESH ME TË..KESHTU U SHPREH AJO KALOVA DHE U DASHUROVA ME NI DJAL KUR ISHA 17 VJEQARE PAS 3 VJETVE ME LA I BENA 20 VJET KALUAN 3 VJET EDHE NUK MUJTA KURSESI TE VENDOSI QE TA GJEJ FATIN TIME PO KUR I MBUSHA 23 VJET TAKOVA NI DJAL SHQIPTAR PO SA KI ARDH NGA KOSOVA JA NREQA STATUSIN DHE ME LA PSE GJËJA PASKNA QEN (---) DOTE THET FAJË I IM NUK ISHTE SE UNE U TRATHTOVA MUE JETA ME KALONTE DHE ISHA SHUM E DEMTUAR KSHTU SI VENDOSA TA MARR KET BILI TE MOQMIT THOJN QKA DO TE JET MYSLIMAN OSHT :::: KET E RREFEJ KJO SHQIPTARK :: QFAR THUHET ME TEJ PER KET PERSON .:::

bimi

Unregistered

11

Sunday, September 9th 2007, 6:19pm

po esht e vertet se ka shum djem apo siq esht tema vet qikat shqiptare, por esht nje gje se qikat pe e teprojn po ka djem shqiptar aq shum por e refuzojn me mir ju duket nje gjerman apo nje italian e ku ta di une ...ku ka djem aq te bukur shqiptar ku te na thojm fe me fe e dhe me dhe ??? VAZHDON

Melosi

Unregistered

12

Sunday, September 9th 2007, 11:11pm

Temë interesante ! Unë do thoja se vertetë nuk është dukuri e mirë kjo qe ndodhë viteve te fundit, por si duket janë pasojë e rrethanave qe kan qenë me parë dhe pasojave qe kanë lenë ato rrethanat qe ishin , e morem boten ne sy dhe u larguam nga vendlindja dhe perkrahas kesaj humbem edhe disa vlera qe ka pasë kombi ynë , duhet te mendojmë edhe atë se sa shumë nga ne djemtë kemi marrë femra te huaja per shkaqe lejeqendrimi apo per arsye te ndryshme, prandaj nuk duhet fajesuar vetem gjininë femrore.Se fundi është cdonjeri i vetedijeshem cka vepron , ne mund te diskutojmë per keto gjera por te ndryshojmë nuk mundemi shumë...Shpresoj se kam kenë i kjartë sa duhet..Gjitha te mirat juve..Me respekt Melosi !

This post has been edited 1 times, last edit by "Melosi" (Sep 9th 2007, 11:14pm)


Transporter

Unregistered

13

Monday, September 10th 2007, 3:54pm

Tung vllazni tem shum e mire po kisha deshir me ju pyt juve a jeni ka punoni flm.


____Shqipetart jemi si gjethi i Malit ka fryn era shkon.

bimi

Unregistered

14

Monday, September 10th 2007, 9:04pm

Quoted

Tema fillimisht postuar nga Transporter
Tung vllazni tem shum e mire po kisha deshir me ju pyt juve a jeni ka punoni flm.
He po por kjo nuk esht nje tem per punim apo si the ti po nese flm qdo kush ka te drejt te pergjigjet temes po nuk e kam te kjart se qka mendoni me kete kalo mir

____Shqipetart jemi si gjethi i Malit ka fryn era shkon.

rrezarta

Unregistered

15

Monday, September 10th 2007, 10:39pm

tung

tung njerz shum tem interesante
tash secili e jep mendimin e vet poashtu edhe un
pse qikat shqiptare martohen sepse po jav kana o daj
se na djemt shqiptar po mundohemi me punu ende me kanunin e lek dugagjinit ndersa femrat tona po dojn me ec me kohen perpara
kshtu qe ma shum dashuri ma pak dajak asnjo nuk shkon me te huajt

pershendetje

Rrespekt

Nugi

Unregistered

16

Monday, September 10th 2007, 11:11pm

Valla e kam pa kët temë edhe më heret këtu.
nuk kam dasht me dhan koment për kët temë mirpo pe shoh se tema po nxehet ka disa komente me ven disa t'pa kuptimta!

Unë vetëm desha t'them se kjo temë ësht shum shum pa vend!
sepse këtu nuk ka të bej as me dajak e as me kushte e as me kurgja tjeter
për veq se kjo punë shkon me dashni.
pra njeri e don dike edhe fejohet martohet une nuke di këtu se qka ka diqka keq.
Ju nuk e vetni vet vehten sa jeni vet ju djemt që jetoni jasht kosovës
se për qfar arsye ju po i merrni femra të jashtme e nuk shkoni ne kosovë
për tu martu.

pra ktu jan thjesht punë përsonale.

Ky ishte vetëm mendimi im nuk do t'thot se tema duhet të mbyllet.

bimi

Unregistered

17

Tuesday, September 11th 2007, 7:07pm

Quoted

Tema fillimisht postuar nga Nugi
Valla e kam pa kët temë edhe më heret këtu.
nuk kam dasht me dhan koment për kët temë mirpo pe shoh se tema po nxehet ka disa komente me ven disa t'pa kuptimta!

Unë vetëm desha t'them se kjo temë ësht shum shum pa vend!
sepse këtu nuk ka të bej as me dajak e as me kushte e as me kurgja tjeter
për veq se kjo punë shkon me dashni.
pra njeri e don dike edhe fejohet martohet une nuke di këtu se qka ka diqka keq.
Ju nuk e vetni vet vehten sa jeni vet ju djemt që jetoni jasht kosovës
se për qfar arsye ju po i merrni femra të jashtme e nuk shkoni ne kosovë
për tu martu.E mor zotni po ti separi se paske kuptu temen e sedyti kjo esht me deshir haver me ju pergjegj e deshta me ta lidh ty se e per martes kjo esht pun personale e te gjthve se na ne shekullin e 21 gati jemi rreshqit e kur rreshqes e humbish huldhen e per kete esht e drejta e qdokuj se qka ban ne jeten e vet po te na se qon flm per koment pa hidhrime haver.

pra ktu jan thjesht punë përsonale.

Ky ishte vetëm mendimi im nuk do t'thot se tema duhet të mbyllet.

Buroja

Unregistered

18

Thursday, October 4th 2007, 8:20pm

Nuk e di bre qka te tham
E kan humb tash ma gjinja burrnin
nifare kohe e keqe ka ardh femrat tona shqiptare dojshyn me hy ne evrop me mode po tash ja kan kalu evropes edhe amerikes me mode.
edhe me falni nashta jam gabim por burrnija ka ra shum ulet.
aj mashkulli i shpis duhet me shiku bre qka po i bajn robt e ti ku po shkojn me kan po shkojn mu interesu bre per ta
e nuk e di tash per tash ata posht po gezohen nese e gjan vajza naj djal edhe nese asht i huaj veq me dal ne gurbet,

por nuk jan edhe krejt nisoj.
ketu ne evrop po mendej ne gurbet shqiptaret ende i ruajn do tradita nejse normal asht si ketu edhe disa femra shqiptare marrin te huaj por ketu apet krejt rinin e kalu ne gurbet kurse ne kosov ato krejt shqiptare e kqyrin me te huaj me u bashku p.sh. me ushtar.

ne tübingen keni ndegju ni shqiptare 16 vjeqare ish kan bashk me ni djalosh (gjys shqiptari gjy boshnjaki) aj djali ishte edhe baba i kesaj qikes i ka than daju prej ti aja nuk u nda aj e ka myt qiken.
Burri si Burr duhet me kan i vendos edhe duhet me ja ru ftyren familjes

bimi

Unregistered

19

Thursday, October 4th 2007, 9:04pm

po vllaqko ashtu esht si thua ti kam par edhe ne kosov so gjonapo secli e di punen evet apo

agaxaki

Unregistered

20

Friday, October 5th 2007, 12:47pm

Pershendetje insana sa per temen "rrespect" per ata qe e ka qel ket tem! E comenti im per ket tem kish me qen shum shum i gat po me permledh me ni fjla krejt ket comment pse femnat shiptare po martohen me te huj?? Pergjigjja:Pse na sjem kerkah o insana! Hahahaha Ju pershendes te gjithve. Allahi nima ishalla

Counter:

Hits today: 3,974 | Hits yesterday: 32,228 | Hits record: 32,228 | Hits total: 22,351,775

Legend:

Forum contains no new posts
Forum contains new posts
Forum is closed
Forum is an external link