You are not logged in.

Portal

Dear visitor, welcome to ¤ I L L Y R I A ¤. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

¤ MIRË SE KENI ARDHUR NË MESIN TONË - JU DËSHIROJMË ÇASTE TË KËNDSHME ¤

¤ I L L Y R I A ¤

Të gjithë filmat shqiptar që postohen në këtë faqe, për kënaqësinë tuaj,
janë përpunuar ose do të përpunohen në rezolucionin HD - 1280 x 720

Në Çifteli Kur Këndohet Kënga

Salih (Bajrami) Krasniqi

Tali kur a za jesir

Dervish Shaqa

Kënga e Ahmet Delisë

Riza Bllaca

Vajtimi i Avdisë

Augustin Uka

Kënga e Mark Qupit

Marash Krasniqi

Kënga e Fetah Isës

Sali Mani

Rrugëve të botës

Bajrush Doda

Kënga e Nak Berishës

Tahir Drenica

Në Prizrenin historik

Qamili i Vogël - Bilbili i Çabratit
Qamil Muhaxhiri

këngëtar që nga përkëdhelja e quajtën Qamili i Vogël, por arriti që me njohurinë e tij muzikore, zërin e ëmbël dhe telat e çiftelisë, të bëhet njëri ndër këngëtarët më të mëdhenj në skenën e muzikës popullore shqiptare. Këngëtar e kompozitor që me mjeshtëri gërshetoi rapsodinë dhe këngën popullore ! Këngët e Qamilit të Vogël mund ti shkarkoni KËTU


Ju lutemi, keni parasysh: Të gjitha nyjet që mund të klikohen shpiejnë tek temat e postuara në rubrikat përkatëse në forum. Ato nuk janë nyje të drejtpërdrejta për shkarkim. Që të mund ti shikoni nyjet për shkarkim, duhet të jeni të regjistruar dhe të keni aktivizuar konton tuaj në forum. Pullat ridrejtuese i gjeni në fund të faqes.
Bilbilat e Këngës Popullore Shqiptare

Bik Ndoja

Gryka e Kaqanikuti

Nexhmie Pagarusha

Kënga e Rexhës

Marije Kraja

Tash sa ditë e mot

Ismet Peja

Jare mori Shkodër

Shkurte Fejza

Shqiptari të dua

Shkelzen Jetishi - Xeni

Arvanitja ime

Nderi i Dardanisë

Dava Gjergji

Po gëzon shqiptaria

Yjet e Këngës Argëtuese Shqiptare

Sabri Fejzullahu

Pranvera në Prishtinë

Rovena Dilo

Fjalë të përjetshme

Adelina Ismaili

Femër dhe Dreq

Ardit Gjebrea

Muret e qytetit

Alboys

Ikje në errësirë

Troja

Nuk po muj ma

Grupi 403

Shoku profesor

TNT

Dyqind ditë

Kinematografia Shqiptare
Filmi tregon për aktet legjendare pothuajse mitike të Gjergj Kastriotit Skënderbeut kundër njërës nga perandoritë më të pamëshirshme dhe më të mëdha të botës, Perandorisë Osmane. I dhash këtij filmi një 7 megjithatë, ai nuk paraqet imazhin e vërtetë të Skënderbeut. Ai nuk ishte një malësor, më parë ai ishte një Princ i një gjaku shumë fisnik,dhe si thuhet në kronikat e Princ Muzakës dhe në biografinë e ... Më tepër KËTU

The newest Posts in forum

Topic
Replies
Views
Last post

By xaku (Apr 26th 2016, 8:45pm)

Forum: Rapsodi Popullore

0 3,065

No reply

By Dardanicum (Jun 12th 2008, 10:00pm)

Forum: Këngë Popullore

9 11,794

By ideal paloja

(Dec 18th 2012, 10:18pm)

By Dardanicum (Oct 8th 2007, 3:24am)

Forum: Muzika Klasike

1 11,945

By prohairesis

(Nov 25th 2012, 4:44pm)

By Dardanicum (Apr 9th 2009, 10:52pm)

Forum: Humori

1 15,937

By world wrestling entertaim

(Oct 25th 2012, 11:25pm)

By Dardanicum (Apr 18th 2009, 6:16am)

Forum: Humori

4 14,672

By Dj-Izeti

(Oct 17th 2012, 12:13pm)

By Dj-Izeti (Oct 17th 2012, 11:56am)

Forum: Humori

0 6,127

No reply

By Dardanicum (Oct 29th 2010, 10:46am)

Forum: Rapsodi Popullore

1 11,242

By Abedin

(Oct 9th 2012, 2:12pm)

By Beqa (Sep 10th 2012, 12:15pm)

Forum: Rapsodi

0 5

No reply

By Beqa (Sep 8th 2012, 1:37am)

Forum: Rapsodi

0 6

No reply

By Dardanicum (Sep 6th 2012, 4:05pm)

Forum: Humori

0 7,528

No reply

¤ ILLYRIA VIDEO ¤

Untitled Document
¤ ILLYRIA FOTO-SHFAQJE ¤

¤ TV SUPER-SONIC ¤